Programy firmy CADprofi działają w wielu bazowych programach CAD, w tym w AutoCAD. Natomiast AutoCAD LT® jest programem o ograniczonych możliwościach i nie pozwala na bezpośrednie wczytywanie zewnętrznych aplikacji. Doświadczenia wielu użytkowników CADprofi pokazały, że stosując dodatkowe narzędzia firm trzecich  możliwe jest uruchomienie naszych aplikacji w AutoCAD LT®:
- LTX™ by ManuSoft.
- CADsta Max.
Czytaj więcej (dział FAQ pytanie nr 14).

CADprofi nie ma żadnego wpływu na rozwój narzędzi innych producentów. Nie udzielamy gwarancji funkcjonowania tych narzędzi w każdej konfiguracji sprzętowej i systemowej, a w szczególności działania aplikacji po instalacji jakichkolwiek aktualizacji (ServicePack lub Hotfix) programu AutoCAD LT®. Programy te nie są objęte subskrypcją CADprofi i nie udzielamy wsparcia dotyczącego działania naszych aplikacji w AutoCAD LT®.

Informujemy natomiast, że w programach alternatywnych kompatybilnych z formatem DWG (np. BricsCAD, GstarCAD, progeCAD, ZWCAD, Ares Commander, IntelliCAD, AutoCAD® i innych) do działania aplikacji firmy CADprofi nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia firm trzecich.