Select the module and watch video tutorials:

CADprofi Architectural

Parametrik CAD-uygulaması ile mimari proje tasarımı kolaylaşıyor. Mimari modül; inşaat planlarının, çapraz kesitlerin ve irtifa görünüşlerinin yaratılması için kullanılabilir. Uygulamanın elverişli işlevleri, kompozit duvarların çizimini, mimari boyutlandırmayı ve çizim açıklamalarının hızla yaratılmasını kolaylaştırmaktadır. Modül, pencere, kapı, mobilya ve diğer demirbaşlara ait detaylı bir kütüphane ile birlikte gelmektedir. Benzersiz bir özelliği de uygulamanın, acil durum kaçış planlarının ve yönlerinin tasarlanması için de kullanılabilmesidir.
 
 
 

Eğitim videolarını izle

CADprofi Electrical

Parametrik CAD uygulaması, karmaşık elektrik, aydınlatma ve telekomünikasyon tesisatlarının ve daha da fazlasının tasarımını kolaylaştırmaktadır. Elektrik modülü; elektrik, ışık, düşük voltaj, telekomünikasyon, güvenlik ve anten tesisatları gibi karmaşık tesisatların tasarlanması için kullanılabilir. Yazılımın içerisinde son elektrik standartları, aynı zamanda aydınlatma armatürleri, düğme mekanizmaları ve daha fazlasının esas alındığı binlerce sembol bulunmaktadır. Uygulama, kablo tesisatı ve kablo oluklarının çizimini de kolaylaştırmaktadır. Kullanışlı özellikleri arasında elektrik devrelerinin otomatik numaralandırması (adreslenmesi) ve güvenilir ayrıntılı plan ve diyagram editörü bulunmaktadır.

Eğitim videolarını izle

CADprofi HVAC & Piping

Teknik inşaat ekipmanlarının tasarlanması için parametrik CAD uygulaması. Tesisat türlerinin tamamı desteklenmektedir, örneğin; ısıtma, hava dolaşımı, havalandırma, boru tesisatı ve kanal sistemi. HVAC & Piping modülü içerisinde her türde tesisatın tasarımına olanak sağlayan objelere ait bir kütüphane bulunmaktadır: HVAC (ısıtma, hava dolaşımı, havalandırma), boru tesisatı, kanal sistemi, gaz, medikal, yangın güvenliği ve soğutma tesisatı ve ayrıca bina inşaatı ve sınai uygulamalar için teknolojik tesisatların diğer türleri. Planların ve diyagramların tasarımı, izometrik görüntüler, planlar ve çapraz kesitler gibi işlevler sayesinde kullanıcı, karmaşık projelerin tasarlanmasında tek bir yazılım çözümüne sahip olmaktadır.

Eğitim videolarını izle

CADprofi Mechanical

Parametrik CAD-uygulaması ile mekanik ve mühendislik projelerinin 2D tasarımları kolaylaşıyor. Mekanik Modülde, hem yerel hem de uluslararası standartların esas alındığı geniş çapta standardize edilmiş parçalar, çelik doğramalar ve diğer çelik ürünleri bulunmaktadır. Kütüphane içerisinde somunlar, vidalar, contalar, bağlantı somunları, bağlantılar, perçinler, çiviler, L-çubuklar, konik kanal çubukları ve ısı değiştiricileri ve diğer cihazların tasarımlarını kullanılan parçalar vardır. İstisnai diyagram ve ayrıntılı plan editörü, sıhhi tesisat ve pnömatik tesisatın oluşturulmasını oldukça kolaylaştırmaktadır.
 

Eğitim videolarını izle